Dobrý den, mám na Vás takový dotaz: pečuji o maminku s těžkým stupněm…

Dobrý den, mám na Vás takový dotaz: pečuji o maminku s těžkým stupněm Alzheimera. Nechávám pro ni 1x za dva měsíce předepisovat inkontinenční kalhotky MoliCare Mobile 6 kapek 11 bal./154 ks. Na noc tyhle kalhotky ale nestačí, dokupuji v lékárně 8 kapek. Je prosím možnost, aby lékařka předepsala např. 4 balíky 8 kapek a 7 bal. 6 kapek a nebo musí předepisovat pouze jeden druh? A ještě bych se ráda zeptala zda můžu zažádat i o předepsání inkontinenčních podložek do postele, nebo už předpisem kalhotek máme nárok od VZP vyčerpaný. Děkuji za informaci. S pozdravem Jana Laštovičková

J.L.

30. září 2019

Dobrý den vážená paní Laštovičková,

 

děkujeme za Váš dotaz. Od 1. 12. 2019 se upravovala legislativa a hrazení zdravotnických pomůcek předepisovaných na poukaz, nyní mají lékaři daleko větší možnost pomůcky kombinovat mezi sebou. Podle nových zákonných pravidel má ošetřující lékař možnost předepsat v kalhotkách MoliCare Mobile na 2 měsíce za 3400 Kč, pokud je Vaše maminka zařazena ve 3. stupni úniku moči (což je únik moči trvalý, což předpokládám, že tak u maminky bude).

Pokud chcete kombinovat MoliCare Mobile 8 kapkové (savější noční verze) a 6 kapkové (denní verze) požádejte lékaře o vypsání 2 poukazů a v tomto případě může přepsat savější 8 kapkový produkt 4 balení a na druhý poukaz doplnit předpis 6 kapkového produktu 6 balení. Celkem bude mít maminka k dispozici na 2 měsíce 140 ks. Pokud bude potřebovat více kusů už je nutné si kalhotky dokoupit, jelikož limit na tyto pomůcky pro Vaši maminku bude na další 2 měsíce vyčerpaný.

Co se týče podložek – ty se dají předepsat NAD rámec plenek, lékař může měsíčně předepsat 30 ks (tudíž 1 kus podložky na den), v této kategorie je ze zákona povinná spoluúčast 25 % (což je cca 70 Kč).

 

Mějte hezký den! Andrea Pisingerová

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

© 2023 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví