Dobrý den, mám na Vás takový dotaz: pečuji o maminku s těžkým stupněm Alzheimera. Nechávám pro ni 1x za dva měsíce předepisovat inkontinenční kalhotky MoliCare Mobile 6 kapek 11 bal./154 ks. Na noc tyhle kalhotky ale nestačí, dokupuji v lékárně 8 kapek. Je prosím možnost, aby lékařka předepsala např. 4 balíky 8 kapek a 7 bal. 6 kapek a nebo musí předepisovat pouze jeden druh? A ještě bych se ráda zeptala zda můžu zažádat i o předepsání inkontinenčních podložek do postele, nebo už předpisem kalhotek máme nárok od VZP vyčerpaný. Děkuji za informaci. S pozdravem Jana Laštovičková

Dobrý den vážená paní Laštovičková,

 

děkujeme za Váš dotaz. Od 1. 12. 2019 se upravovala legislativa a hrazení zdravotnických pomůcek předepisovaných na poukaz, nyní mají lékaři daleko větší možnost pomůcky kombinovat mezi sebou. Podle nových zákonných pravidel má ošetřující lékař možnost předepsat v kalhotkách MoliCare Mobile na 2 měsíce za 3400 Kč, pokud je Vaše maminka zařazena ve 3. stupni úniku moči (což je únik moči trvalý, což předpokládám, že tak u maminky bude).

Pokud chcete kombinovat MoliCare Mobile 8 kapkové (savější noční verze) a 6 kapkové (denní verze) požádejte lékaře o vypsání 2 poukazů a v tomto případě může přepsat savější 8 kapkový produkt 4 balení a na druhý poukaz doplnit předpis 6 kapkového produktu 6 balení. Celkem bude mít maminka k dispozici na 2 měsíce 140 ks. Pokud bude potřebovat více kusů už je nutné si kalhotky dokoupit, jelikož limit na tyto pomůcky pro Vaši maminku bude na další 2 měsíce vyčerpaný.

Co se týče podložek – ty se dají předepsat NAD rámec plenek, lékař může měsíčně předepsat 30 ks (tudíž 1 kus podložky na den), v této kategorie je ze zákona povinná spoluúčast 25 % (což je cca 70 Kč).

 

Mějte hezký den! Andrea Pisingerová

Komentáře

Zatím žádné odpovědi

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání