Dobrý den, je mi 20 let a v minulosti jsem trpěl únikem moči. trvalo to zhruba…

Dobrý den, je mi 20 let a v minulosti jsem trpěl únikem moči. trvalo to zhruba 1-2 roky a přestalo to samovolně přibližně v 17 letech. Teď v posledních 5dnech jsem začal opět mít problémy s únikem moči. Jedná se o velké úniky a vzhledem ke zkušenostem z minulosti používám pleny jako řešení. Někdy je to samovolné, někdy je to z okamžité nutnosti a někdy normálně dostanu nutkání čůrat a stihnu to na záchod. Nemám žádné psychické choroby a ani žádné nádory. Nikdy mi nic nenašli, nepomáhalo cvičení, nepomáhalo upravení pitného režimu. A teď přemýšlím, zda má smysl opět jít k lékaři a být popotahován po nejrůznějších vyšetřeních. Nemůže být můj únik moči z nezjistitelných příčin? Neměl bych zájem ani o chirurgické zákroky a tabletky taky nevidím jako nejlepší variantu. Dokážu se srovnat s životním stylem používání absorpčních pomůcek, ale potřeboval bych vědět, jestli v dnešní době dokážeme určit léčbu ve 100% případů, nebo se může stát to co mě a nic mi nenajdou? Děkuji mockrát za odpověď

A.A.

8. říjen 2019

Dobrý den,

 

únik moči není nemoc, ale symptom, že v těle není něco v pořádku. Proto je pravidlem, že únik moči vždy souvisí s jinou potíží v těle a je na lékařích, aby přišli na to jakou. Pokud totiž lékaři zjistí příčinu úniku, mohou ji i začít léčit a tudíž Vám pomoci. Bez zjištění prapůvodní příčiny se obtíže dají řešit, ale ne vyřešit trvale. V mladším věku navíc mohou úniky moči trpět i sportovci, jelikož jejich tělo může např. působit velký tlak na svaly pánevního dna.

Určitě doporučuji navštívit odborníka – ideálně urologa ve vašem případě, který může ještě doplnit urologická vyšetření o neurologické. Vzhledem k tomu, že Vaše obtíže začaly cca před 5 lety, určitě bych neváhala a investovala svůj čas do vyšetření a konzultací s lékařskými odborníky. Do té doby Vám může Váš praktický lékař předepsat absorpční pomůcky speciálně pro muže pro maximální zachování diskrétnosti – pánské pomůcky MoliCare Men nebo kalhotky MoliCare Men pants.

 

Přeji hodně štěstí! Andrea Pisingerová

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

© 2023 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví