Dobrý den, je mi 20 let a v minulosti jsem trpěl únikem moči. trvalo to zhruba 1-2 roky a přestalo to samovolně přibližně v 17 letech. Teď v posledních 5dnech jsem začal opět mít problémy s únikem moči. Jedná se o velké úniky a vzhledem ke zkušenostem z minulosti používám pleny jako řešení. Někdy je to samovolné, někdy je to z okamžité nutnosti a někdy normálně dostanu nutkání čůrat a stihnu to na záchod. Nemám žádné psychické choroby a ani žádné nádory. Nikdy mi nic nenašli, nepomáhalo cvičení, nepomáhalo upravení pitného režimu. A teď přemýšlím, zda má smysl opět jít k lékaři a být popotahován po nejrůznějších vyšetřeních. Nemůže být můj únik moči z nezjistitelných příčin? Neměl bych zájem ani o chirurgické zákroky a tabletky taky nevidím jako nejlepší variantu. Dokážu se srovnat s životním stylem používání absorpčních pomůcek, ale potřeboval bych vědět, jestli v dnešní době dokážeme určit léčbu ve 100% případů, nebo se může stát to co mě a nic mi nenajdou? Děkuji mockrát za odpověď

Dobrý den,

 

únik moči není nemoc, ale symptom, že v těle není něco v pořádku. Proto je pravidlem, že únik moči vždy souvisí s jinou potíží v těle a je na lékařích, aby přišli na to jakou. Pokud totiž lékaři zjistí příčinu úniku, mohou ji i začít léčit a tudíž Vám pomoci. Bez zjištění prapůvodní příčiny se obtíže dají řešit, ale ne vyřešit trvale. V mladším věku navíc mohou úniky moči trpět i sportovci, jelikož jejich tělo může např. působit velký tlak na svaly pánevního dna.

Určitě doporučuji navštívit odborníka – ideálně urologa ve vašem případě, který může ještě doplnit urologická vyšetření o neurologické. Vzhledem k tomu, že Vaše obtíže začaly cca před 5 lety, určitě bych neváhala a investovala svůj čas do vyšetření a konzultací s lékařskými odborníky. Do té doby Vám může Váš praktický lékař předepsat absorpční pomůcky speciálně pro muže pro maximální zachování diskrétnosti – pánské pomůcky MoliCare Men nebo kalhotky MoliCare Men pants.

 

Přeji hodně štěstí! Andrea Pisingerová

Komentáře

Zatím žádné odpovědi

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání