Dobrý den. Ráda bych se zeptala co dělat, když syn na noc užívá Molicare mobile 6kapek, velikost pleny i nasazení je v pořádku a přesto má denně mokrou postel a plena zdaleka nedosáhla maximálního oběmu který má nasát. Konkrétně: v pleně je ráno 200-300g moči, v posteli dalších 100-300g. Plenu má po celou noc řádně nasazenou. Enurézu lékaři řeší již mnoho let bez úspěchu. Děkuji za radu.

Dobrý den,

 

komplikace s Vaším synem i produktem nás velmi mrzí. Ze zkušenosti tuzemských i zahraničních ošetřovatelek víme, že až 80% protečení se stává z důvodu nevhodně zvoleného produktu nebo velikosti pomůcky.

 

Bohužel neuvádíte, jaký obvod boků (přes kyčle, nikoli obvod břicha!) má Váš syn, což je podstatné pro zvolení adekvátní velikosti. Pokud totiž velikost pomůcky není dobře zvolená může být v tříslech nedostatečně přilnutá k tělu, což je nejkritičtější oblast pro únik mimo pomůcku. A to zvláště u mužů, jelikož při spaní na boku je jejich přirození vychýlené na stranu. Zkusila bych alespoň na zkoušku zažádat zde na Moliklubu o vzorek zdarma menší velikosti produktu (pokud syn užívá M, tak velikost S 6 kapek) a uvidíte sama, zda dojde k lepšímu udržení moči v noci.

Pokud ano, požádejte lékaře o změnu předpisu kalhotek na novou velikost. Pokud by změna velikosti nepomohla, určitě stojí na vyzkoušení i jiný typ a tudíž i tvar produktu, který by synovi mohl lépe sednout, např. unikátní kalhotky MoliCare Elastic s elastickým bočním pásem pro snadné upevnění. Každé tělo je zkrátka specifické. Opět změřte synovi obvod boků a na Moliklubu zažádejte o vzorek v příslušné velikosti. Nebojte se menších velikostí, kalhotky by měly sedět těsně na těle, aby opravdu neprotékaly.

 

Při jakýchkoli dotaz volejte naši bezplatnou infolinku 800 100 150 a naše odborné poradkyně Vám pomohou vybrat produkt i po telefonu.

 

Hezký den. Andrea Pisingerová

Komentáře

1 komentář

M. L.

M. L.

Dobrý den
Moje zkušenost byla obdobná, v noci docházelo k protečení. Velice pomáhají inkontinenční podložky do postele, ty zachrání prostěradlo a pod. Já jsem zprvu volil kalhotky s vyšším pasem a menší velikost, než jsem potřeboval přes den. Jelikož v noci začalo docházet k plně nekontrolovatelnému pomočování, nyní věc řeším výměnou kalhotek za vložné pleny s nejvyšší savostí a navíc používám přes plenu nebo pleny nepromokavé kalhotky z PVC. Chce to jen odložit zbytečný stud a věc se v mezích možností vyřešila.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání