Dobrý den,
mám dotaz a nevím co dělat.
Dřív se mi stávalo, že jsem se počurala trošku při pšiknutí nebo tak. Neřešila jsem to. Nepoužívala jsem vložky na inko, nic. Pak mi ale moč začala občas vytékat samovolně i když jsem nebyla v pohybu.. Ne vždy se to stávalo. Na toaletu normálně chodím, ale to vytékání se mi zdálo velmi zvláštní. Opět jsem to ale neřešila, protože jsem ve věku 20plus a říkala jsem si, že nemohu být inkontinentní. Teď mi nějakou dobu moč nevytékala až do dneška.. zase se to stalo, když jsem seděla na židli. Já běžně cvičím, hýbu se, protahuju se a běhám.

Chtěla jsem se zeptat jestli bych to měla řešit, protože jsem inkontinentní nebo ne? Mohlo by se to zhoršit časem na trvalou inkontinenci?

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Problémy s únikem moči se mohou vyskytnout v každém věku. Je důležité tuto situaci nezanedbat a obrátit se na odborníka. Doporučujeme vám konzultovat vaše potíže s vašim obvodním lékařem nebo přímo s urologem či gynekologem, kteří vám mohou poskytnout vhodnou diagnostiku a doporučit léčbu. Právě včasná návštěva lékaře a nastavení léčby či preventivních opatření mohou zabránit zhoršení situace a předejít trvalé inkontinenci.

Kromě konzultace s odborníkem můžete také zkusit cviky na posílení pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky. Tyto cviky mohou pomoci posílit svaly, které kontrolují močový měchýř a pomoci tak snížit riziko močového úniku. Více se dozvíte v článku Cviky pro posílení svalů pánevního dna.

 

Pro lehkou inkontinenci doporučjeme inkontinenční vložky MoliCare LadyPokud si nejste jistá výběr, můžete si objednat vzorek zdarma ZDE na našem webu nebo v případě dalších dotazů kontaktujte naši bezplatnou telefonní linku 800 100 150.

Komentáře

Zatím žádné odpovědi

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání