Dobrý den,
srdečně Vás zdravím a chci se zeptat. Je mi 57 let, mám 118 kg, léčím se na vysoký tlak a začínající cukrovku, kterou mám z dlouhodobého stresu. Přes den močím 4 - 6x, žádné potíže neshledávám, proud moče mám silný, nepřerušovaný, v noci vydržím spát bez močení 8 - 10 hodin. Nedávno se mi stalo, že jsem si v noci "ucvrkl" malé množství moči, poté se domočl na toaletě. Prosím, můžete mi poradit, co by bylo na toto vhodné jako prevence užívat, aby se mi to neopakovalo? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
Pokud se jednalo o ojedinělý případ a noční inkontinence se neopakuje, doporučujeme pouze nastolit preventivní opatření. Jednou ze základních prevencí proti nočnímu úniku moči může být omezení množství tekutin, které pijete ve večerních hodinách. Vyvarujte se také konzumaci alkoholu a kofeinu, které mohou zvyšovat potřebu močit. Důležité je také pravidelné vyprazdňování močového měchýře před spaním.

Nejúčinnější metodou pro prevenci inkontinence jsou cviky pro posílení pánevního dna. Více se dozvíte v našich článcích ZDE.

Pokud by se problém s únikem moči opakoval častěji nebo by se objevily další obtíže spojené s močovým ústrojím, konzultujte tuto situaci s lékařem, který vám může poskytnout další rady a doporučení.

Komentáře

Zatím žádné odpovědi

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání