Péče o inkontinentní osobu

Víme, že péče o inkontinentního blízkého nebo imobilní osobu je velice náročná. Poraďte se s námi, jak se o blízkého starat správně, jak upravit byt nebo jaké inkontinenční pomůcky vybrat, ale byl pacient v maximálním pohodlí.

Položit dotaz odborníkovi Začít sledovat Budeme vás upozorňovat na nové dotazy v této kategorii poradny.

Nové

Dobrý den,
zřejmě máte na mysli "syndrom pečujícího opatrovníka," známý také jako "caregiver syndrome" v angličtině. Jde o stav, který postihuje osoby, poskytující dlouhodobou péči pacientům, kteří jsou závislí na jejich pomoci, například péči o mobilního pacienta. Tento syndrom může mít různé psychické i fyzické projevy, může zasáhnout do zdraví a pohody opatrovníka. Je důležité, aby opatrovníci měli přístup k podpoře a pomoci a aby se starali také o své vlastní potřeby. To může zahrnovat využití služeb péče, vyhledání emocionální podpory od psychologa nebo terapeuta a zajištění časových přestávek a podpory od rodiny a přátel.

Pokud se o téma péče o inkontinentního pacienta zajímáte nebo se Vás přímo dotýká, více si o této problematice můžete přečíst v našic článcích v kategorii "Péče o blízké". 

Krásný den!

0 komentárov
18. Říjen 2023
Sledované

Sledovat mohou pouze členové

Připojte se k více než 7 500 členů Moliklubu a získejte možnost sledovat příspěvky v poradně e-mailem a další výhody.

Chci se stát členem

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání