Péče o inkontinentní osobu

Víme, že péče o inkontinentního blízkého nebo imobilní osobu je velice náročná. Poraďte se s námi, jak se o blízkého starat správně, jak upravit byt nebo jaké inkontinenční pomůcky vybrat, ale byl pacient v maximálním pohodlí.

Položit dotaz odborníkovi Začít sledovat Budeme vás upozorňovat na nové dotazy v této kategorii poradny.

Nové

Dobrý den vážená paní Laštovičková,

 

děkujeme za Váš dotaz. Od 1. 12. 2019 se upravovala legislativa a hrazení zdravotnických pomůcek předepisovaných na poukaz, nyní mají lékaři daleko větší možnost pomůcky kombinovat mezi sebou. Podle nových zákonných pravidel má ošetřující lékař možnost předepsat v kalhotkách MoliCare Mobile na 2 měsíce za 3400 Kč, pokud je Vaše maminka zařazena ve 3. stupni úniku moči (což je únik moči trvalý, což předpokládám, že tak u maminky bude).

Pokud chcete kombinovat MoliCare Mobile 8 kapkové (savější noční verze) a 6 kapkové (denní verze) požádejte lékaře o vypsání 2 poukazů a v tomto případě může přepsat savější 8 kapkový produkt 4 balení a na druhý poukaz doplnit předpis 6 kapkového produktu 6 balení. Celkem bude mít maminka k dispozici na 2 měsíce 140 ks. Pokud bude potřebovat více kusů už je nutné si kalhotky dokoupit, jelikož limit na tyto pomůcky pro Vaši maminku bude na další 2 měsíce vyčerpaný.

Co se týče podložek – ty se dají předepsat NAD rámec plenek, lékař může měsíčně předepsat 30 ks (tudíž 1 kus podložky na den), v této kategorie je ze zákona povinná spoluúčast 25 % (což je cca 70 Kč).

 

Mějte hezký den! Andrea Pisingerová

0 komentárov
30. Září 2019
Sledované

Sledovat mohou pouze členové

Připojte se k více než 7 500 členů Moliklubu a získejte možnost sledovat příspěvky v poradně e-mailem a další výhody.

Chci se stát členem

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání