Nenechte se budit: Jak si poradit s noční inkontinencí?

Nenechte se budit: Jak si poradit s noční inkontinencí?

Nenechte se budit: Jak si poradit s noční inkontinencí?

Budí vás noční inkontinence? Staráte se o blízkou osobu a ráno obvykle řešíte následky úniku moči v noci? Ani v jednom případě si spánek kazit nemusíte. Se správně vybranými inkontinenčními pomůckami budete spát v klidu celou noc. 

Příčiny noční inkontinence

Podle studií se noční únik moči objevuje u 2 % dospělých osob a týká se mužů i žen. Riziko roste spolu s přibývajícím věkem. Je třeba rozlišovat nykturii a inkontinenci. Nykturií označujeme noční buzení kvůli nutnosti močit. V případě inkontinence dojde k samovolnému úniku moči. 

Jaké mohou být příčiny noční inkontinence?

  • cukrovka
  • zánět močových cest
  • zvětšená prostata u mužů
  • Parkinsonova či Alzheimerova choroba
  • roztroušená skleróza
  • mrtvice
  • hormonální změny
     

Noční inkontinence může být dočasným pooperačním stavem, především po operacích prostaty a močových cest. Také některé léky ovlivňují schopnost udržet moč

Celá noc v suchu a pohodlí

Na noc sáhněte po inkontinenčních pomůckách s vyšší savostí. Na obalech pomůcek MoliCare najdete symboly kapek. Označují množství tekutiny, které dokáží absorbovat bez rizika protečení.
 
Pokud máte lehkou inkontinenci a jste zvyklí na vložky, na noc jsme speciálně vyvinuli vložky MoliCare Lady a Men 5 kapek, které obsahují více superabsorbentu, a pojmou tak až 852 ml tekutiny

Nejsavější z celé MoliCare nabídky jsou zalepovací inkontinenční kalhotky MoliCare Elastic 9 kapek – dokážou pojmout úctyhodných 3950 mililitrů tekutiny

Pro noční inkontinenci u ležících pacientů se hodí také vložné pleny se šesti nebo osmi kapkami. Udávají kapacitu až 3017 mililitrů. K vložným plenám budete potřebovat fixační kalhotky, které je spolehlivě drží na místě. 

Dáváte přednost natahovacím inkontinenčním kalhotkám? Pro noční použití sáhněte po variantě s 10 kapkami, které zvládnou absorbovat 2757 mililitrů.

Nezapomeňte na ochranu matrace

Inkontinenční podložka na matraci vám může ušetřit hodně práce. Chrání matraci před znečištěním, ke kterému může dojít třeba při výměně inkontinenčních vložek, a případnou vlhkostí. I na obalech podložek najdete savost v podobě kapek. Kromě jednorázových podložek se vyrábí i textilní pratelné podložky. Vydrží až 250 pracích cyklů, což potěší přírodu i vaši peněženku.

Únik moči v noci u mužů

Noční inkontinence u mužů je velmi často spojena s potížemi s prostatou. Ta se s věkem zvětšuje a může tlačit na močové cesty. Kvůli tomu dochází k častější potřebě močení a někdy také k samovolným únikům moči. 

I když je zatím trápí třeba jen časté noční buzení kvůli návštěvě toalety, měli by se svěřit svému lékaři. Potíže se zvětšenou prostatou se dají řešit léky či operací. Noční klid pak už nebude rušit tlak na močový měchýř a čeká je klidnější spánek a ráno více energie. 

Vyzkoušejte zdarma vzorky inkontinenčních pomůcek

Stále hledáte ten pravý typ inkontinenčních pomůcek právě pro vaše potřeby? Každý rok si můžete objednat 2 vzorky zdarma


zdroj:
https://www.urologiepropraxi.cz/pdfs/uro/2011/01/08.pdf
 

 

 

Pozn. Webové stránky Moliklub.cz se zaměřují na problematiku inkontinence a snaží se poskytnout ucelené informace v této oblasti. Je nutné zdůraznit, že obsah stránek nenahrazuje lékařskou péči a neměl by být chápán jako diagnostický nástroj či léčebný plán. Doporučujeme, aby každá osoba se zdravotními problémy nejprve vyhledala pomoc u svého lékaře. Odborník dokáže posoudit situaci, provést správné vyšetření a navrhnout odpovídající léčbu. Naše články slouží k informování a vzdělávání veřejnosti, nikoli k diagnostice či léčbě konkrétních zdravotních stavů. Je důležité mít na paměti, že každý případ inkontinence je individuální a vyžaduje individuální přístup od odborníka. Děkujeme za pochopení.
 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

14. prosinec 2022

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání