Inkontinence u mužů

Inkontinence u mužů

I když je inkontinence častěji ženským problémem, týká se i mužů. S přibývajícím věkem se poměr mužů a žen, které trápí potíže s nechtěným unikem moči, pomalu vyrovnává. Jaké jsou příčiny mužské inkontinence a jak diskrétně únik moči u muže řešit?

Co inkontinenci způsobuje?

Inkontinence může vzniknout z celé řady příčin. Jaké jsou ty nejčastější?

  1. Oslabení svalů pánevního dna je důvodem, proč inkontinencí trpí častěji ženy. Těhotenství a porody jsou pro pánevní dno velkou zátěží a dochází k oslabení svalů pánevního dna. Pravidelné posilování těchto svalů dokáže problémy s inkontinencí zcela odstranit. K oslabení pánevních svalů přispívá i obezita a namáhavá fyzická práce. Navíc ve vyšším věku tyto svaly přirozeně slábnou u mužů i žen.
  2. Zvětšení prostaty představuje nejčastější příčinu mužské inkontinence. Zvětšující se prostata tlačí na močovou trubici. Dochází k potížím při močení, které mohou vyústit v inkontinenci. Naštěstí dnes je léčba benigní hyperplazie prostaty, jak se zvětšení prostaty odborně nazývá, na velmi pokročilé úrovni.
  3. Úrazy spojenými s poraněním míchy mají často za následek potíže s ovládáním vyměšování.
  4. Infekce močových cest se nevyplatí podceňovat. Neléčená infekce se může rozšířit až do ledvin. Záněty močových cest jsou také jednou z možných příčin vzniku inkontinence.
  5. Cukrovka je dalším onemocněním, které je ve vyšším věku časté a může vést k inkontinenci.
  6. Menopauza se netýká jen žen. Přechod u mužů, neboli andropauza, se projevuje podrážděností, nespavostí, i potížemi v sexu, v tomto období se mohou projevit zdravotní komplikace vedoucí k inkontinenci.

Na jakého lékaře se můžete obrátit?

Objevily se u vás potíže s únikem moči a nevíte, s kým je řešit? Obrátit se můžete na svého praktického lékaře, který vám doporučí vhodného specialistu. Případně si můžete v naší databázi odborníků vyhledat lékaře, který zabývá přímo inkontinencí. Zjistí rozsah vašich obtíží s únikem moči a navrhne léčbu.

Může vám také předepsat inkontinenční pomůcky. Dnes se již prodávají anatomické inkontinenční pomůcky přímo pro muže.

Kegelovy cviky pomáhají i mužům

Posilování pánevních svalů pomáhá potíže s únikem moči zmírnit a mohou je i zcela odstranit. Soubor cviků vymyslel ve 40. letech 20. století kalifornský gynekolog dr. Arnold Kegel pro své pacientky. Fungují ale i u můžů. Vyzkoušejte tyto účinné cviky s našimi jednoduchými videonávody.

Inkontinenční pomůcky pro muže

Únik moči u mužů lze dnes řešit pomocí spolehlivých a diskrétních pomůcek. Inkontinenční pomůcky pro muže respektují odlišnou anatomii mužského těla. Jsou nenápadné, prodyšné a pohodlné. Inkontinenční vložky pro muže MoliCare Men spolehlivě řeší lehčí formy úniku moči. Inkontinenční kalhotky MoliCare Mobile si poradí i s těžkou inkontinencí aktivních pacientů, kteří se nechtějí nechat omezovat inkontinencí.

 

Pozn. Webové stránky Moliklub.cz se zaměřují na problematiku inkontinence a snaží se poskytnout ucelené informace v této oblasti. Je nutné zdůraznit, že obsah stránek nenahrazuje lékařskou péči a neměl by být chápán jako diagnostický nástroj či léčebný plán. Doporučujeme, aby každá osoba se zdravotními problémy nejprve vyhledala pomoc u svého lékaře. Odborník dokáže posoudit situaci, provést správné vyšetření a navrhnout odpovídající léčbu. Naše články slouží k informování a vzdělávání veřejnosti, nikoli k diagnostice či léčbě konkrétních zdravotních stavů. Je důležité mít na paměti, že každý případ inkontinence je individuální a vyžaduje individuální přístup od odborníka. Děkujeme za pochopení.
 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

28. leden 2019

Související články

Prostata a pivo. Jak spolu souvisí?

Kolik piv už je moc? Pivo, víno i tvrdý alkohol do naší kultury historicky patří a neobejde se bez něj téměř žádná oslava. Do zdravého životního stylu ale alkohol patří jen v omezeném množství. Výzkumy ukazují…

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání