Inkontinence u mužů

  • Přečteno 2277x
  • 28. leden 2019

I když je inkontinence častěji ženským problémem, týká se i mužů. S přibývajícím věkem se poměr mužů a žen, které trápí potíže s nechtěným unikem moči, pomalu vyrovnává. Jaké jsou příčiny mužské inkontinence a jak diskrétně únik moči u muže řešit?

Co inkontinenci způsobuje?

Inkontinence může vzniknout z celé řady příčin. Jaké jsou ty nejčastější?

  1. Oslabení svalů pánevního dna je důvodem, proč inkontinencí trpí častěji ženy. Těhotenství a porody jsou pro pánevní dno velkou zátěží a dochází k oslabení svalů pánevního dna. Pravidelné posilování těchto svalů dokáže problémy s inkontinencí zcela odstranit. K oslabení pánevních svalů přispívá i obezita a namáhavá fyzická práce. Navíc ve vyšším věku tyto svaly přirozeně slábnou u mužů i žen.
  2. Zvětšení prostaty představuje nejčastější příčinu mužské inkontinence. Zvětšující se prostata tlačí na močovou trubici. Dochází k potížím při močení, které mohou vyústit v inkontinenci. Naštěstí dnes je léčba benigní hyperplazie prostaty, jak se zvětšení prostaty odborně nazývá, na velmi pokročilé úrovni.
  3. Úrazy spojenými s poraněním míchy mají často za následek potíže s ovládáním vyměšování.
  4. Infekce močových cest se nevyplatí podceňovat. Neléčená infekce se může rozšířit až do ledvin. Záněty močových cest jsou také jednou z možných příčin vzniku inkontinence.
  5. Cukrovka je dalším onemocněním, které je ve vyšším věku časté a může vést k inkontinenci.
  6. Menopauza se netýká jen žen. Přechod u mužů, neboli andropauza, se projevuje podrážděností, nespavostí, i potížemi v sexu, v tomto období se mohou projevit zdravotní komplikace vedoucí k inkontinenci.

Na jakého lékaře se můžete obrátit?

Objevily se u vás potíže s únikem moči a nevíte, s kým je řešit? Obrátit se můžete na svého praktického lékaře, který vám doporučí vhodného specialistu. Případně si můžete v naší databázi odborníků vyhledat lékaře, který zabývá přímo inkontinencí. Zjistí rozsah vašich obtíží s únikem moči a navrhne léčbu.

Může vám také předepsat inkontinenční pomůcky. Dnes se již prodávají anatomické inkontinenční pomůcky přímo pro muže.

Kegelovy cviky pomáhají i mužům

Posilování pánevních svalů pomáhá potíže s únikem moči zmírnit a mohou je i zcela odstranit. Soubor cviků vymyslel ve 40. letech 20. století kalifornský gynekolog dr. Arnold Kegel pro své pacientky. Fungují ale i u můžů. Vyzkoušejte tyto účinné cviky s našimi jednoduchými videonávody.

Inkontinenční pomůcky pro muže

Únik moči u mužů lze dnes řešit pomocí spolehlivých a diskrétních pomůcek. Inkontinenční pomůcky pro muže respektují odlišnou anatomii mužského těla. Jsou nenápadné, prodyšné a pohodlné. Inkontinenční vložky pro muže MoliCare Men spolehlivě řeší lehčí formy úniku moči. Inkontinenční kalhotky MoliCare Mobile si poradí i s těžkou inkontinencí aktivních pacientů, kteří se nechtějí nechat omezovat inkontinencí.

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

© 2023 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví