Venušiny kuličky: Opravdu pomáhají proti inkontinenci?

Venušiny kuličky: Opravdu pomáhají proti inkontinenci?

Potíže s nechtěným únikem moči potkají v životě až 60 % žen. Nejčastěji jde o stresovou inkontinenci, tedy o únik moči při smíchu, kýchnutí, běhu nebo prudkém pohybu. Tento typ inkontinence souvisí s oslabenými svaly pánevního dna. Lze je posilovat? Ano, a pomohou vám s tím venušiny kuličky. Poradíme s výběrem vhodného typu a dozvíte se i jak venušiny kuličky používat.

Pomůcka s dlouhou historií

Venušiny kuličky nejsou žádný nový vynález, již po staletí je používají ženy na celém světě. Podle historiků byly první venušiny kuličky vyrobené v Číně už kolem roku 500. Vyráběly se z tvrdého dřeva, slonoviny, hladkých oblázků, stříbra i zlata. Řada lidí je vnímá primárně jako erotickou pomůcku, ale jejich úkolem je především zpevnění svalů pánevního dna. Díky tomu dochází k intenzivnějším prožitkům při milování, ale také k odstranění potíží s inkontinencí.

 Přečtěte si, jak lze sexem předcházet inkontinenci.

Jak vybrat venušiny kuličky?

Většina venušiných kuliček funguje na jednoduchém principu 2 v sobě umístěných kuliček. Vnitřní menší kulička při pohybu naráží do stěn vnější kuličky. Tyto vibrace pak vyvolávají stahy svalů pánevního dna. V nabídce obchodů najdete různé varianty - samostatnou kuličku, 2 kuličky spojené provázkem, nebo pomůcku ve tvaru činky. Pro úplné začátečnice je nejjednodušší samostatná kulička.

Venušiny kuličky se vyrábějí v několika velikostech a hmotnostech. Menší jsou vhodné pro mladé ženy, které ještě nerodily. Pokud máte již porod za sebou, zvolte vetší variantu. Čím vyšší má kulička hmotnost, tím je její udržení náročnější a dochází tak k intenzivnějšímu posilování svalů pánevního dna. Začínejte tedy s lehčími kuličkami a postupně přecházejte na těžší typy.

Venušiny kuličky se vyrábějí z plastu, silikonu, latexu, kovu i skla. Vyberte takové, které se vám líbí a současně jsou snadno hygienicky udržovatelné. Neměly by mít žádné výstupky nebo spoje.

Nebojte, do sexshopu chodit nemusíte

Na venušiny kuličky můžete narazit i v nabídce některých drogérií a lékáren, ale největší výběr mají v sexshopech. Nebojte, nemusíte do nich chodit, snadno si jejich zboží objednáte přes internet. Většina sexshopů posílá balíčky diskrétně zabalené, bez uvedení toho, že je odesílatelem právě obchod s erotickými pomůckami. Tyto informace o odeslání najdete přímo na jejich webových stránkách.

Jak používat venušiny kuličky?

Venušiny kuličky se zavádí dovnitř pochvy, můžete použít malé množství lubrikačního gelu. Posilování svalů pánevního dna může být aktivní, nebo pasivní. Aktivní znamená, že po zavedení vědomě stahujete příslušné svaly, s tím vám pomohou Kegelovy cviky. Na našich stránkách najdete videonávody na cvičení.

Registrujte se do MoliKlubu a získejte přístup k videonávodům online a odkudkoliv.

Pasivní posilování znamená, že po zavedení venušiných kuliček se pohybujete běžným způsobem, ideální je například procházka. Na kuličky nemusíte vůbec myslet, díky jejich vibracím a pohybu dochází automaticky ke stahům pánevního dna.

Na prevenci není nikdy brzy

Nejen u inkontinence platí, že je lepší myslet na prevenci. Posilování pánevního dna se doporučuje pro ženy v každém věku. Pánevní dno v dobré kondici pomáhá ke snadnějšímu porodu i při menstruačních bolestech a předchází potížím s únikem moči.

Svaly pánevního dna jsou také důležité pro správné držení těla, takže jejich posilování vám může pomoci odstranit bolest zad a srovnat prohnutí páteře. Pánevní dno lze navíc posilovat kdekoli a kdykoli. Začnete se cvičením už dnes a udělejte krok k větší fyzické i psychické pohodě.

 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

26. březen 2018

Související články

Inkontinence mě překvapila

Samovolný únik moči Možná se to stalo i vám. Ten trapný pocit, když jste si poprvé všimla úniku moči, už asi z mysli nevymažu. Až do čtyřicítky jsem si myslela, že se mě inkontinence netýká, a že je to zá…

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání