Sexem proti inkontinenci

Sexem proti inkontinenci

Že inkontinence velmi výrazně ovlivňuje a znepříjemňuje život těm, kteří jí trpí, není pochyb. Její příčiny jsou různé a únik moči může potkat každého z nás. Nejlepší je snažit se tomu předejít. A jak? Třeba zdravým životním stylem, cvičením a sexem!

Močová inkontinence

Inkontinence je silně nepříjemný problém, se kterým se ale naštěstí dá efektivně bojovat. Důležitou součástí boje proti úniku moči je cvičení, které by mělo být automaticky součástí zdravého životního stylu. Nejúčinnější jsou pak cviky na posílení pánevního dna. Málo kdo si uvědomuje jeho skutečnou důležitost, a často mu tak nevěnujeme tolik pozornosti, kolik bychom měli. Svaly pánevního dna jsou potom ochablé a nefunkční.

Příčiny ochablého svalstva pánevního dna

Mezi hlavní příčiny toho stavu patří právě jejich velmi omezené využívání, zejm:

  • sedavé zaměstnání
  • hormonální změny v přechodu
  • nošení těžkých břemen
  • těhotenství a porod
  • nedostatek sexu

Svaly pánevního dna mají se sexem hned několik souvislostí. V první řadě má ochablé svalstvo pánevního dna zásadní vliv na prožívání a intenzitu orgasmu.

Cvičením k rozkoši

V případě, že žena nemůže dosáhnout orgasmu, může jí právě procvičování těchto svalů pomoci. Ty jsou totiž plné nervových zakončení. Intenzita slastných prožitků při milování také závisí na tom, jak silné jsou právě tyto svaly. Cvičením a sexem se prokrvují, což zvyšuje citlivost nervů. A také opačně. Dosáhne-li žena vyvrcholení, svaly pánevního dna, které ovládají průtok moči, se mohutně stahují. Během pohlavního styku můžete také zkusit svaly aktivně stahovat. Procvičíte je tak ještě intenzivněji, a partnerovi navíc poskytnete zajímavý zážitek.

Mnoho žen trpících inkontinencí se ale sexu vyhýbá, protože má strach, že by se jim při něm mohla „stát nehoda“. Neustále se tak při něm hlídají, takže si ani jeden z partnerů společnou intimní chvíli nemůže naplno užít. Jak ale vidíme, má nedostatek sexu nežádoucí efekt. Čím pravidelnější naopak bude, tím více si pánevní dno posílíte. Kvalita milování vzroste, a potíže s únikem moči se naopak můžou zmenšovat.

Vystupte ze začarovaného kruhu a začněte si život užívat naplno, prospějete nejen svému zdraví, duševní pohodě a sebevědomí, ale také okořeníte svůj partnerský život.

1. únor 2018

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání