Příběhy o inkontinenci - příběh paní Marcely

Inkontinence není problém jen osob ve vyšším věku, potkat mohou kohokoliv z nás. Kromě genetiky hraje svou roli i míra ochabnutí svalů pánevního dna. Inkontinence ovšem může vzniknout také jako důsledek operace či úrazu. Stejně tomu bylo i u Marcely Pechové, která se nám svěřila se svým příběhem.

Paní Marcela se s únikem moči poprvé setkala před 5 lety, kdy musela z důvodu častého a silného menstruačního krvácení a cyst na vaječnících podstoupit hysterektomii neboli chirurgické odstranění dělohy. Hojení po operaci probíhalo bez větších obtíží, ale následky chirurgického zákroku s sebou přinesly nepříjemnosti ve formě předčasné menopauzy a inkontinence.

Pokles pánevního dna po operaci

„Lékař mi sdělil, že mě i přes perfektně provedenou operaci potkal pokles pánevního dna a že je to velice častý jev. Proto mi doporučil cvičení na jeho posílení. Vyzbrojena letáčkem jsem se snažila, až ze mě pot lil, ale mé obtíže to pouze zmírnilo. Mé úniky nejsou neustálé, ani moc silné, přesto jsou obtěžující a přicházejí v tu nejméně vhodnou chvíli. Při tanci, při dlouhém sezení v kině či divadle, při dlouhé procházce, při nachlazení, či náhlém zakašlání nebo smíchu. S manželem občas pořádáme několikakilometrové túry, často jezdíme na motorce, při čemž se tyto problémy objevují výrazněji,“ říká paní Marcela a dodává: „Moje obtíže jsou vyvolávány jak stavem po operaci, tak i psychikou, např. strachem z toho, kde najdu toaletu. Hodně mi pomáhá, a i uklidňuje, používání vložek MoliMed. Dostala jsem vzorek, který jsem vyzkoušela a už jsem u této značky zůstala. Vložky si kupuji každý měsíc sama, zatím mi je žádný lékař na předpis na pomůcky nenabídl. Používám vložky MoliMed Midi a Maxi pro běžný den, MoliForm Normal (jen pro doma v případě silného nachlazení) a MoliMed Micro pro společenské události (kino, divadlo, návštěva, ples). MoliMed vložky mi vyhovovaly hned napoprvé, takže jsem ani neměla potřebu zkoušet jiné značky. Mé potíže sice nevyléčí, ale pomáhají mi být si jistější a dělat věci, které mám ráda.“

Inkontinenci je možné správně zvoleným postupem zmírnit, či dokonce zcela odstranit. Prvním krokem je přijmout svůj problém a pohovořit o něm s odborníkem, který může zjistit jeho příčinu, zahájit efektivní léčbu a nabídnout adekvátní řešení.

Mluvte o inkontinenci

Ostatním lidem, které trápí inkontinence, bych doporučila, aby se o všem informovali, aby mluvili s lékařem, se svou rodinou, se svými kamarádkami, protože je to naprosto normální, přirozená věc. A hlavně, aby si užíval každý den svého života naplno,“ vzkazuje Marcela.

Příběh paní Marcely můžete shlédnout zde:

pribeh_pani_marcely.jpg

Související články

2 komentáře

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Mohu jedině poděkovat, že se o těchto obtížích hovoří a ženy mají možnost své obtíže vyřešit minimálně vynikajícími !! vložkami. Mně vložky zcela změnily život, bohužel, až v pokročilém věku. Inkontinencí trpím od dětství a bylo to příšerné. Styděla jsem se úplně všude - tehdy nebylo jednoduché říci, že musím, dnes se takové situace řeší i mezi dětmi bez problémů. Cesta 3 km do školy, pak dojíždění do školy a do zaměstnání - horor. Celá léta jsem se bála nosit kalhoty a pokud jsem je měla, trnula jsem hrůzou, abych to vždy stihla někam na WC. Používala jsem menstruační vložky, jenže ty moc neudržely. Až teprve ve věku 50 let jsem se dozvěděla o možné operaci a po vyšetření mi byly doporučeny vložky, které s úspěchem používám už 22 let. Už mohu nosit oblečení podle libosti, nemusím se obávat maléru. Vyzkoušela jsem vložky Molimed a byla jsem velmi spokojená. Ovšem velmi často nebyly v lékárnách na předpis k mání, takže používám i značku TenaLady a jsem taktéž spokojená. Mohu jen doporučit všem dívkám i ženám, aby tyto obtíže řešily včas, skutečně jim buď operace nebo vložky změní život.

26. listopad 2017

B. Š.

Dojíždím do práce, a to je pro mě horor, běžná vložka mi bohužel nepomůže... V práci raději nepiji,ale mám dojem, že to až tak nemá vliv. Mám problémy těžšího rázu a méně dostupné WC. Můj život se točí jen kolem toho, kde se nachází toalety. Potřebovala bych pleny, jaké používají děti,ale ty jsou zase v práci vidět. Musím nosit společenské oblečení.

2. prosinec 2017

S. R.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Menu
Vyhledávaní

© 2020 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví