Inkontinence mě překvapila

Inkontinence mě překvapila

Když jsem ve 41 letech poprvé zaznamenala únik moči, byla jsem nepříjemně překvapená. Napřed jsem své problémy přičítala nachlazení nebo zánětu močového měchýře, kterými jsem občas trpěla. Po vyšetření mi ale lékař diagnostikoval lehkou inkontinenci. Do té doby jsem myslela, že se mě nic takového netýká.

Samovolný únik moči

Možná se to stalo i vám. Ten trapný pocit, když jste si poprvé všimla úniku moči, už asi z mysli nevymažu. Až do čtyřicítky jsem si myslela, že se mě inkontinence netýká, a že je to záležitost spíš starších lidí. Když se mi to stalo poprvé, myslela jsem, že má únik moči souvislost s nachlazením močových cest, které se mi občas stávalo. Když ale potíže přetrvávaly, rozhodla jsem se promluvit si o nich s lékařem. A musím říct, že rozhodnutí to udělat mi trvalo docela dlouho.

Návštěva specialisty mě uklidnila

Lékař mi doporučil návštěvu u urologa, který se mnou probral moje potíže a udělal mi základní vyšetření. Zároveň mě ujistil, že to není nic neobvyklého, a že se inkontinence dotýká až poloviny žen bez ohledu na věk. Zároveň mi doporučil, ať cvičím každý den Kegelovy cviky. Navíc mi řekl, že mám nárok na pomůcky zdarma a poradil mi, jak správně pomůcky vybrat.

Žiji jako dřív

Období mezi prvními příznaky inkontinence a návštěvou u urologa pro mě bylo velmi těžké. Styděla jsem se chodit mezi lidi, bála jsem se cesty do práce, kdy se mohl stát nějaký „trapas“ a hlavně jsem nechtěla, aby se o tom dozvěděla rodina. Díky návštěvě u lékaře a díky článkům, které jsem si přečetla na internetu, už se můj život vrací do normálních kolejí. Sportuji a chodím do společnosti jako dřív.

Jaké bylo vaše první setkání s inkontinencí?

12. únor 2017

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání