Vhodná kosmetika při lehkém úniku moči

Vhodná kosmetika při lehkém úniku moči

V České republice trpí samovolným únikem moči neboli inkontinencí více než milion obyvatel. Lehký únik moči je sice nejméně závažným stupněm inkontinence, ale jedná se o problém, který znepříjemňuje každodenní život a může zaskočit každého bez rozdílu věku. Jakými produkty si lze usnadnit život s lehkou inkontinencí a jak udržovat svou pokožku zdravou a svěží?

Kosmetika pro intimní partie

Pravidelná hygiena a ochrana pokožky celého těla by měly být běžnou součástí každodenního života. Při problémech s inkontinencí je však třeba pokožce věnovat daleko větší péči a klást důraz na volbu kvalitní a vhodné kosmetiky. Kosmetika totiž může společně s vhodně zvolenými absorpčními pomůckami minimalizovat kožní potíže, které často únik moči provází.

Pokožka je při úniku moči často vystavena působení amoniaku (který má vyšší pH než je pH 5,5 pokožky) a dalších látek, které jsou obsaženy v moči nebo stolici. Proto při nesprávné nebo nedostatečné péči může trpět pokožka silným podrážděním, opruzeninami či dermatitidou. Také samotná voda nebo nevhodné mycí přípravky můžou citlivou pokožku v intimních partiích vysušit a ještě více podráždit.

Tu nejlepší péči o oslabenou, podrážděnou a namáhanou pokožku nabízí kosmetika MoliCare Skin. Její jedinečné složení podporuje přirozenou funkci a zdraví zralé a namáhané pokožky při úniku moči.

3 řady pro kompletní péči o pokožku namáhanou inkontinencí

Vybrat si můžete hned ze 3 řad pro péči o pokožku:

Z modré řady doporučujeme mycí emulzi, která vhodná na každodenní hygienu nejen intimních partií, ale také celého těla. Její jemné složení s pH 5,5 respektuje potřeby citlivé pokožky, málo pění, aby se zabránilo přesušení pokožky a je navíc obohacena o panthenol. Ekonomické 500 ml s pumpičkou můžete zakoupit na našem e-shopu HARTMANN direct.

Na cesty můžete vyzkoušet hygienické ubrousky MoliCare Skin, které spolehlivě pomohou v každé situaci. Praktické 10 kusové balení se vejde do každé kabelky a zajistí čistotu a svěžest, kdykoli budete potřebovat. Jsou zcela bez alkoholu a parabenů a pH 5,5 zajišťují tu nejjemnější péči i velmi citlivé pokožce. Jsou jednorázové, a navíc obohacené o výtažek z heřmánku, který má zklidňující účinek. Praktické balení je uzavíratelné, takže se nemusíte bát, že by po čase vyschly.

Inkontinenční vložky MoliCare

Prvním a nejdůležitějším bodem při řešení úniku moči je kromě konzultace s lékařem také volba vhodných pomůcek. Zapomeňte na menstruační vložky – ty jsou z pohledu hygieny zcela nevhodné. Přečtěte si, jak se liší klasická vložka od inkontinenční, poraďte se se svým lékařem, lékárníkem, nebo se informujte na webu moliklub.cz a zvolte to pravé řešení. Pro lehký únik moči jsou nejvhodnějšími pomocníky inkontinenční vložky MoliCare, které nabízejí celou řadu variant dle velikostí a absorpce. Diskrétní a pohodlné vložky MoliCare jsou určeny pro ženy, které řeší občasný únik moči. Vložky zaručují maximálně suchý povrch a také bezpečně pohlcují zápach.

Všechny produkty MoliCare Skin a MoliCare jsou dostupné v našem e-shopu HARTMANN direct v sekci Inkontinence.

15. říjen 2017

Související články

Prostata a pivo. Jak spolu souvisí?

Kolik piv už je moc? Pivo, víno i tvrdý alkohol do naší kultury historicky patří a neobejde se bez něj téměř žádná oslava. Do zdravého životního stylu ale alkohol patří jen v omezeném množství. Výzkumy ukazují…

1 komentář

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Mohu jen potvrdit používám vložky Molicare ty silnější a po osprchování aplikuji tělové mléko. Co to používám tak se pokožka zklidnila a nesvědí.

20. duben 2020

P. V.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání