5 argumentů, jak přesvědčit blízkého k používání vhodných inkontinenčních pomůcek

5 argumentů, jak přesvědčit blízkého k používání vhodných inkontinenčních pomůcek

5 argumentů, jak přesvědčit blízkého k používání vhodných inkontinenčních pomůcek

I když se o inkontinenci veřejně mluví mnohem otevřeněji než před lety, přesto své obtíže řada lidí tají. Podle rozsáhlého průzkumu Breaking the Silence se přes 50 % osob v ČR, u kterých se objevily úniky moči, nesvěří ani svému partnerovi. Mnoho žen s únikem moči se navíc snaží situaci řešit běžnými menstruačními vložkami, zůstávají raději doma a vyhýbají se i činnostem, které je dříve těšily. Moderní inkontinenční pomůcky by jim přitom umožnily žít dál aktivní život. Jak ale přesvědčit blízkou osobu k jejich vyzkoušení?

1) Jsou spolehlivé za každé situace

Proč nejsou menstruační vložky vhodné i při inkontinenci? Mají podstatně nižší savost, takže se na ně nemůžete spolehnout. U menstruační vložky hrozí velmi rychle protečení, naopak vložky, pleny i kalhotky pro únik moči dokáží tekutinu zadržet po dlouhou dobu.

Inkontinenční pomůcky se vyrábí v mnoha typech a o jejich savosti vás informují ikony kapek na obalu. Tenké vložky MoliCare Lady s označením 0,5 kapky jsou řešením pro lehký únik moči, naopak inkontinenční kalhotky MoliCare Elastic s 9 kapkami si poradí i s těžkým stupněm inkontinence u ležících pacientů.

2) Absorbují nepříjemný zápach

Velmi častá obava osob s inkontinencí je, že budou cítit. Vyhýbají se proto společenským setkáním, cestování a dalším kontaktům s ostatními lidmi. Inkontinenční pomůcky ale dokáží absorbovat nepříjemný zápach moči, takže okolí si ničeho nevšimne. Hygienu mimo domov usnadní také speciální kosmetika, například vlhčené hygienické ubrousky MoliCare Skin nebo čisticí pěna pro použití bez vody.

3) Přivezou vám je přímo domů

Požádat v lékárně o inkontinenční vložky, když za vámi stojí fronta ostatních zákazníků, může být pořádně nepříjemný úkol. Není třeba čekat, až ostatní odejdou. Nemusíte kvůli jejich nákupu dokonce vůbec opustit domov. Objednate si je pohodlně přes e-shop a pro osoby s předpisem od lékaře nově funguje bezplatná služba HARTMANNHOME, kdy vám po elektronické či telefonické domluvě předepsané inkontinenční pomůcky zdarma do 3 pracovních dnů dorazí přímo domů.

4) Mohou vypadat jako obyčejné spodní prádlo

Moderní inkontinenční pomůcky nešustí ani nejsou pod oblečením nápadné. Diskrétní inkontinenční kalhotky dokonce vypadají jako běžné spodní prádlo. Pánská varianta je v šedé barvě a dámské bílé inkontinenční kalhotky zdobí motiv růžových motýlků. Perfektní řešení pro chvíle, kdy se například potřebujete převléct ve společných šatnách.

5) Inkontinenční pomůcky hradí zdravotní pojištění

Inkontinenční pomůcky lze koupit bez předpisu, ale po stanovení stupně inkontinence odborným lékařem je můžete mít i zdarma. Podívejte se, na co mají jednotlivé stupně nárok.

TIP: Stydí se váš blízký jít k lékaři? Přečtěte mu, na jakého specialistu se má obrátit nebo jak probíhá vyšetření na urologii.

Tápe váš blízký v široké nabídce inkontinenčních pomůcek? Pomůže mu náš on-line průvodce. Navíc si může objednat vzorek 2 inkontinenčních pomůcek zdarma a vyzkoušet, jak mu vyhovují.

 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

20. květen 2021

Související články

Cvičením proti inkontinenci

Právě cvičení, které by mělo být automatickou součástí zdravého životního stylu, je důležitou součástí boje s únikem. Málokdo si uvědomuje jeho skutečnou důležitost, a často mu tak nevěnujeme tolik pozornosti, ko…

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání