Kdy je správný čas na výměnu pomůcky?

Poznáte, kdy je správný čas na výměnu inkontinenční pomůcky?

Poznáte, kdy je správný čas na výměnu inkontinenční pomůcky?

Na současné inkontinenční pomůcky se můžete spolehnout, ale je potřeba vybrat správný typ, savost a také je včas měnit. Jak poznáte, kdy už byste měli inkontineční vložku či kalhotky vyměnit za nový kus? A víte, že některé typy vám správný čas díky indikátoru prozradí samy?

Jakou maximální kapacitu mají vaše inkontinenční pomůcky?

Každá inkontinenční pomůcka má svou maximální kapacitu, která udává, jaké množství tekutiny je schopna bezpečně absorbovat. Orientaci vám usnadní symbol kapek na obalu všech inkontinenčních pomůcek MoliCare. 

Nejnižší kapacitu mají vložky MoliCare Lady (0,5 kapky), které dokáží pojmout 70 ml tekutiny a nejvyšší absorpční kalhotky MoliCare Mobile (10 kapek), které si poradí až s 2757 ml. Hodí se proto i pro noční použití u osob s těžkou formou inkontinence.

Indikátor na kalhotkách vám prozradí správný čas pro výměnu

Natahovací inkontinenční kalhotky a zalepovací inkontinenční kalhotky mají užitečnou vychytávku, kterou můžete znát i z některých typů dětských jednorázových plenek. Správný čas na výměnu vám prozradí indikátor vlhkosti. Jde o pruh světle modrých obdélníčků ve středové části kalhotek, které se rozpíjí podle aktuální vlhkosti. Takže pokud už jsou málo viditelné či úplně zmizí, přišla chvíle pro výměnu.

Indikátor vlhkosti

Měňte nejdéle po 8 hodinách

Kromě maximální savosti inkontineční pomůcky a aktuální míry naplnění její kapacity hlídejte i čas. Každou inkontinenční pomůcku byste měli vyměnit nejdéle po 8 hodinách. Správně zvolená vložka či inkontinenční kalhotky vydrží bez nehody celou noc. U osob s těžkou formou inkontinence přesto doporučujeme chránit matraci navíc inkontinenční podložkou

Vyhovují vašim aktuálním potřebám?

Zdá se vám, že musíte pomůcky měnit příliš často? Stává se vám, že inkontinenční pomůcka proteče? Zřejmě typ, savost či velikost neodpovídá aktuální potřebám. Vyzkoušejte stejný typ ve vyšší savosti (více ikon kapek na obalu), případně si nechte poradit naším bezplatným on-line průvodcem nejvhodnější typ právě pro vás.
Doporučujeme také přeměřit aktuální obvod boků a porovnat ho s velikostní tabulkou. Jeden z minulých článků jsme věnovali právě výběru správné velikosti inkontinenčních kalhotek

 

Pozn. Webové stránky Moliklub.cz se zaměřují na problematiku inkontinence a snaží se poskytnout ucelené informace v této oblasti. Je nutné zdůraznit, že obsah stránek nenahrazuje lékařskou péči a neměl by být chápán jako diagnostický nástroj či léčebný plán. Doporučujeme, aby každá osoba se zdravotními problémy nejprve vyhledala pomoc u svého lékaře. Odborník dokáže posoudit situaci, provést správné vyšetření a navrhnout odpovídající léčbu. Naše články slouží k informování a vzdělávání veřejnosti, nikoli k diagnostice či léčbě konkrétních zdravotních stavů. Je důležité mít na paměti, že každý případ inkontinence je individuální a vyžaduje individuální přístup od odborníka. Děkujeme za pochopení.
 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

15. březen 2021

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání