Vyzkoušejte výměnu MoliCare Elastic u ležící i stojící osoby podle videonávodů

  • Přečteno 789x
  • 21. srpen 2020

Inkontinenční kalhotky MoliCare Elastic s pružnými bočními pásky snadno vyměníte u ležící i stojící osoby. Začátky se mohou zdát složité, třeba v situaci, kdy se žena stará o manžela, který váží víc než ona. Ale stačí využít naše tipy a brzy to zvládnete jako profesionálové.

Výběr správné velikosti je základem úspěchu

Aby byly inkontinenční kalhotky MoliCare Elastic opravdu spolehlivé a pohodlné, je důležité zvolit správnou velikost. Stačí změřit obvod boků přes kyčle pacienta. Kalhotky jsou označené velikostmi S až XL. Zvolte vždy menší možnou velikost – pokud například naměříte obvod boků 105 cm, volte velikost M (80–120 cm) místo velikosti L (100–150 cm).

Videonávod pro výměnu kalhotek u stojící osoby

Pokud může pacient stát a držet se například umyvadla v koupelně, je výměna inkontinenčních kalhotek velmi snadná. Důležité je hlavně dobře přitáhnout boční lepicí pásky, pečlivě zkontrolovat, zda je středová čára kalhotek v linii s páteří  a zda nejsou kalhotky někde shrnuté.

  1. Kalhotky rozbalte, podélně přehněte na půl (absorpční vrstvou dovnitř) a promačkejte;
  2. vložte mezi nohy, zadní část kalhotek s elastickými pásky přetáhněte přes hýždě;
  3. chytněte boční elastické pásky a upevněte vpředu;
  4. narovnejte okraje, uhlaďte a ověřte správnost nasazení jediným pohledem.

Kalhotky totiž mají na zadní části naznačený střed, který musí být v linii s páteří. Jak sami vidíte, aplikace kalhotek MoliCare Elastic je rychlá a nenáročná. Kalhotky jsou vhodné při střední až těžké formě inkontinence a díky vynikající absorpci tekutiny i zápachu mohou být bez obav nošeny ve dne i v noci.  

Videonávod pro výměnu kalhotek u ležící osoby

Nebojte se ani výměny u ležícího pacienta. Ve videu vás naučíme grif, jak snadno imobilního pacienta otočit na bok, sundat inkontinenční kalhotky i nasadit nové. Při výměně vleže se určitě vyplatí chránit matraci a lůžkoviny inkontinenční podložkou.

Díky bočním elastickým páskům kalhotky MoliCare Elastic perfektně sedí a dobře drží. Správnost nasazení můžete zkontrolovat na zadní straně. Přerušovaná čára uprostřed musí být v jedné linii s páteří. Nasazování inkontinenčních kalhotek MoliCare Elastic v porovnání s jinými představuje o 24 % menší fyzickou zátěž a o 20 % rychlejší postup. Ošetřující i pacient tak budou více spokojeni.

Odlepit a zalepit můžete opakovaně

Nepovedlo se vám inkontinenční kalhotky nasadit správně? Nic se neděje, lepítka lze použít opakovaně, takže máte možnost opravy.

Myslete i na své ruce

Výměnu již hravě zvládáte, tak myslete chvilku i na sebe. Pokožka rukou u pečujících osob bývá kvůli používání dezinfekce a čisticích prostředků vysušená a nepříjemně napnutá. Pečující krém MoliCare Skin vaše ruce okamžitě regeneruje a hloubkově hydratuje. Rychle se vstřebává a nezanechává mastný film na pokožce.

Inkontinenční pomůcky na předpis

Tyto inkontinenční pomůcky MoliCare Elastic lze také objednat na poukaz, který Vám vystaví Váš lékař, a to díky službě HARTMANN HOME.  Stačí bezplatně kontaktovat naše operátorky na naší infolince 800 100 150 a zdravotní pomůcky Vám dopravíme zdarma, navíc vždy s dárkem zdarma. Službu poskytuje společnost HARTMANN-RICO, výrobce zdravotnických pomůcek.

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

© 2023 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví