Jak pečovat o starší lidi

Výměna MoliCare Elastic u ležící i stojící osoby

Vyzkoušejte výměnu MoliCare Elastic u ležící i stojící osoby podle videonávodů

Inkontinenční kalhotky MoliCare Elastic s pružnými bočními pásky snadno vyměníte u ležící i stojící osoby. Začátky se mohou zdát složité, třeba v situaci, kdy se žena stará o manžela, který váží víc než ona. Ale stačí využít naše tipy a brzy to zvládnete jako profesionálové.

Výběr správné velikosti je základem úspěchu

Aby byly inkontinenční kalhotky MoliCare Elastic opravdu spolehlivé a pohodlné, je důležité zvolit správnou velikost. Stačí změřit obvod boků přes kyčle pacienta. Kalhotky jsou označené velikostmi S až XL. Zvolte vždy menší možnou velikost – pokud například naměříte obvod boků 105 cm, volte velikost M (80–120 cm) místo velikosti L (100–150 cm).

Videonávod pro výměnu kalhotek u stojící osoby

Pokud může pacient stát a držet se například umyvadla v koupelně, je výměna inkontinenčních kalhotek velmi snadná. Důležité je hlavně dobře přitáhnout boční lepicí pásky, pečlivě zkontrolovat, zda je středová čára kalhotek v linii s páteří  a zda nejsou kalhotky někde shrnuté.

  1. Kalhotky rozbalte, podélně přehněte na půl (absorpční vrstvou dovnitř) a promačkejte;
  2. vložte mezi nohy, zadní část kalhotek s elastickými pásky přetáhněte přes hýždě;
  3. chytněte boční elastické pásky a upevněte vpředu;
  4. narovnejte okraje, uhlaďte a ověřte správnost nasazení jediným pohledem.

Kalhotky totiž mají na zadní části naznačený střed, který musí být v linii s páteří. Jak sami vidíte, aplikace kalhotek MoliCare Elastic je rychlá a nenáročná. Kalhotky jsou vhodné při střední až těžké formě inkontinence a díky vynikající absorpci tekutiny i zápachu mohou být bez obav nošeny ve dne i v noci.  

Videonávod pro výměnu kalhotek u ležící osoby

Nebojte se ani výměny u ležícího pacienta. Ve videu vás naučíme grif, jak snadno imobilního pacienta otočit na bok, sundat inkontinenční kalhotky i nasadit nové. Při výměně vleže se určitě vyplatí chránit matraci a lůžkoviny inkontinenční podložkou.

Díky bočním elastickým páskům kalhotky MoliCare Elastic perfektně sedí a dobře drží. Správnost nasazení můžete zkontrolovat na zadní straně. Přerušovaná čára uprostřed musí být v jedné linii s páteří. Nasazování inkontinenčních kalhotek MoliCare Elastic v porovnání s jinými představuje o 24 % menší fyzickou zátěž a o 20 % rychlejší postup. Ošetřující i pacient tak budou více spokojeni.

Odlepit a zalepit můžete opakovaně

Nepovedlo se vám inkontinenční kalhotky nasadit správně? Nic se neděje, lepítka lze použít opakovaně, takže máte možnost opravy.

Myslete i na své ruce

Výměnu již hravě zvládáte, tak myslete chvilku i na sebe. Pokožka rukou u pečujících osob bývá kvůli používání dezinfekce a čisticích prostředků vysušená a nepříjemně napnutá. Pečující krém MoliCare Skin vaše ruce okamžitě regeneruje a hloubkově hydratuje. Rychle se vstřebává a nezanechává mastný film na pokožce.

Inkontinenční pomůcky na předpis

Tyto inkontinenční pomůcky MoliCare Elastic lze také objednat na poukaz, který Vám vystaví Váš lékař, a to díky službě HARTMANN HOME.  Stačí bezplatně kontaktovat naše operátorky na naší infolince 800 100 150 a zdravotní pomůcky Vám dopravíme zdarma, navíc vždy s dárkem zdarma. Službu poskytuje společnost HARTMANN-RICO, výrobce zdravotnických pomůcek.

21. srpen 2020

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání