Pečujete o svého blízkého upoutaného na lůžko? Poradíme vám jak na to

Pečujete o svého blízkého upoutaného na lůžko? Poradíme vám jak na to

Život nám přináší různé situace, některé jsou nečekané a zastihnou nás nepřipravené. Může se stát, že jste najednou postaveni před hotovou věc – postarat se o někoho blízkého, kdo zůstal ať už vlivem nemoci, nebo po úrazu, upoutaný na lůžko.

Péče o ležícího pacienta je fyzická i psychická výzva

Přivezli jste si babičku, dědečka nebo jiného člena rodiny domů z nemocnice, najednou mu musíte poskytnout perfektní péči a nevíte jak na to? Nezoufejte, připravili jsme pro vás sérii 7 instruktážních videí, ve kterých získáte rady a tipy, jak pečovat o osobu s inkontinencí a jak provádět veškerou nutnou péči na lůžku.
Videi vás provede zdravotní sestra s dlouholetou praxí Eva Pauerová, která má zkušenosti jak s péčí o seniory v domovech sociální péče, tak s pacienty v ambulancích a nemocnicích. Navíc má za sebou i humanitární misi v Africe.

Co vše se dozvíte?

V této sérii 7 videí uvidíte vše, co potřebujete, abyste se dokázali postarat o své blízké a poskytli jim přesně to, co potřebují.

  • Nejprve vám ukážeme, jak se na péči o inkontinentního pacienta připravit. Podívejte se na 1. video.
  • V 2. díle zjistíme, jak provádět hygienu na lůžku a co vše k tomu potřebujete. 
  • V dalším díle se naučíte, jak správně vyměnit pleny pro dospělé tak, abyste zbytečně nezatěžovali sebe ani svého blízkého, a zároveň provedli vše potřebné, abyste svému příbuznému nezpůsobili zdravotní či kožní komplikace.
  • Dále vás čekají informace o tom, jak správně a snadno pacienta na lůžku přesouvat – a to jak z jedné strany lůžka na druhou, tak z lůžka na židli či invalidní vozík, dozvíte se také jak správně polohovat a ukládat na noc, aby nevznikly proleženiny. 
  • V neposlední řadě vám ukážeme, jak podávat stravu na lůžku.

 

 

Máte dotazy? Jsme tu pro vás

Na začátku se vám může zdát, že je to příliš těžký úkol, se kterým si nebudete vědět rady, ale věřte, že vše zvládnete. My z Moliklubu a naši odborníci jsme tu pro vás. Pokud máte jakékoliv doplňující otázky, je vám něco nejasné, neváhejte se na nás obrátit ať už v sekci Poradna, nebo na mailu info@moliklub.cz. Můžete také zavolejte na bezplatnou linku 800 100 150.

Věříme, že videa, která jsme si pro vás připravili, vám pomohou, a usnadní vám vaši nelehkou situaci. Líbila se vám videa? Nebo vám v nich něco chybí? Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu.

Váš Moliklub

 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

2. květen 2019

Související články

Inkontinence u mužů

Co inkontinenci způsobuje? Inkontinence může vzniknout z celé řady příčin. Jaké jsou ty nejčastější? Oslabení svalů pánevního dna je důvodem, proč inkontinencí trpí častěji ženy. Těhotenství a porody jso…

Máte hyperaktivní močový měchýř?

Příznaky hyperaktivního močového měchýře Jde o poměrně častý problém, týká se až každého 6. dospělého Evropana staršího 40 let. Do 50 let trápí hyperaktivní močový měchýř hlavně ženy, ale s věkem se poměr žen …

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání