Zkušenosti s inkontinencí

O inkontinenci v pořadu Paní domu na TV Relax

O inkontinenci v pořadu Paní domu na TV Relax

Týká se inkontinence vás nebo blízké osoby? Případně vás zajímá, co můžete dělat preventivně, aby vás inkontinence nepostihla? Na televizní stanici TV Relax v pořadu Paní domu vás čekají 3 reportáže s odborníky, kde se dozvíte mnoho důležitých informací o prevenci a léčbě inkontinence, posilování pánevního dna i o tom, jak si usnadnit péči o seniora v domácím prostředí.

Jak pečovat o seniora v domácím prostředí

První reportáž bude nabitá tipy, jak si usnadnit domácí péči o seniora. Prozradí je Mgr. Petra Helmanová, která pracuje jako medikální poradkyně společnosti HARTMANN-RICO a školí ošetřovatele po celém Česku.

V televizním rozhovoru vám například prozradí, jak si upravit domácnost, na co máte nárok, nebo kde získat veškeré informace, pokud pečujete o seniora v domácím prostředí. Pokud vás toto téma zajímá, můžete se podívat i na náš seriál videonávodů.

Premiéra pořadu: 
sobota 12. 9. 2020 14:35

Reprízy pořadu: 
středa 16. 9. 2020 19:25
neděle 20. 9. 2020 6:30

S fyzioterapeutkou o cvičení pánevního dna

Za inkontinencí často stojí povolené svalstvo pánevního dna. To je dobrá zpráva, protože i tyto svaly lze pravidelným posilováním vrátit zase do kondice. Řada z nás ale ani netuší, jak pánevní svaly vypadají a jak s nimi pracovat. 
Nesprávné cvičení může přitom potíže dokonce ještě zhoršit, proto se podívejte na reportáž s fyzioterapeutkou Mgr. Alenou Špalkovou. Dozvíte se, jaké cviky jsou při inkontinenci vhodné a jak by mělo vypadat jejich provedení.

S posilováním  pánevního dna můžete začít také podle našich bezplatných videonávodů.

Premiéra pořadu: 
sobota 19. 9. 2020 14:35

Reprízy pořadu: 
středa 23. 9. 2020 19:25
neděle 27. 9. 2020 6:30

Vše o příčinách i léčbě inkontinence

Jaké jsou v současnosti možnosti léčby inkontinence? Kvůli čemu inkontinence vlastně vzniká? Co lze dělat pro prevenci? S MUDr. Svatavou Žalmanovou z Centra ambulantní gynekologie v Brně proběhne rozhovor o všem, co vás k tomuto tématu zajímá. 
Objevily se u vás potíže s únikem moči a vlastně nevíte, na jakého lékaře se obrátit? Vyhledejte si ve svém okolí specialistu z naší databáze lékařů

Premiéra pořadu: 
sobota 26. 9. 2020 14:35

Reprízy pořadu: 
středa 30. 9. 2020 19:25
neděle 4. 10. 2020 6:30

Magazín plný novinek o inkontinenci

Nestíháte vysílání? Spolehněte se na náš Moliklub magazínu, kde pravidelně sdílíme rady, tipy a novinky pro všechny, kterých se inkontinence nějakým způsobem týká.

9. září 2020

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání