Jak pečovat o pokožku v létě?

Jak pečovat v létě o pokožku? Hydratace je základ

Jak pečovat v létě o pokožku? Hydratace je základ

Naše pokožka si v létě zaslouží speciální péči kvůli slunečnímu záření i zvýšenému pocení. Vhodně zvolená kosmetika jí dodá potřebnou hydrataci a intenzivní výživu. Při výběru studujte složení, některé složky mohou vést k podráždění, alergii nebo k vzniku pigmentových skvrn.

Panthenol pro zklidnění pokožky

Panthenol dokáže zklidnit podráždění pokožky, proto by určitě výrobek s vyšším obsahem této látky neměl chybět ve vaší letní kosmetické výbavě. Pečující olej ve spreji MoliCare Skin kromě panthenolu obsahuje i cenný mandlový olej a Nutriskin Komplex.

Hodí se na péči po opalování, zklidní i případné spálení od sluníčka. Celoročně ho ocení osoby s inkontinencí, kterým pomůže s podrážděním pokožky v citlivých intimních partiích.

Olej využijete i pro běžnou péči o pokožku. Ideální je nastříkat ho v malém množství na ještě lehce vlhkou kůži po sprchování či koupání a rozetřít. Odměnou vám bude hebká a pružná pokožka.

Jak na opruzeniny u dospělých osob?

Opruzeniny si spojujeme hlavně s miminky v plenkách, ale týkají se i dospělých osob. Zejména těch, co kvůli inkontinenci nosí nepřetržitě vložky či inkontinenční kalhotky a u ležících pacientů. Za letních horkých dní se ovšem opruzeniny mohou vyskytnout prakticky u kohokoli.

Na opruzeniny dospělých i dětí také výborně funguje zklidňující panthenol, proto vám i s touto nepříjemností pomůže olej ve spreji MoliCare Skin
Jak můžete minimalizovat riziko vzniku opruzenin? Základem je udržovat pokožku v suchu, proto měňte inkontinenční pomůcky včas. Hlavně v létě preferujte oblečení a spodní prádlo z přírodních prodyšných materiálů, jako jsou bavlna, viskóza, bambusový úplet či len. Pomoci může také klasický dětský pudr.

Čisticí ubrousky do každé kabelky i batohu

V mnoha situacích při pobytu mimo domov vás zachrání vlhčené ubrousky. Čistící ubrousky MoliCare Skin svěže voní a mají praktický znovuuzavíratelný obal. Při cestování a výletech jde o nepostradatelného pomocníka.

Na co si dát při výběru kosmetiky pozor?

Pokud kosmetika obsahuje vodní složku, neobejde se bez konzervantů. Některé jsou bezpečné i pro citlivou pokožku, ale jiným je lepší se raději vyhnout. Často se jako konzervant využívají parabeny, které mohou způsobit alergické reakce a ovlivňovat hormonální rovnováhu. K nejčastěji používaným parabenům patří metylparaben, etylparaben, propylparaben a butylparaben.

Vyhněte se také výrobkům, které mají ve složení triclosan (poškozuje játra, ledviny, je rakovinotvorný) či formaldehyd (způsobuje alergie, poškozuje buňky, je rakovinotvorný).

Pokud máte citlivou pokožku, volte raději kosmetické výrobky bez parfemace. A u nového produktu si proveďte test citlivosti. Malé množství rozetřete například do loketní jamky a sledujte, zda se neobjeví alergická reakce.

Pozor na parfém a slunce

Některé složky parfémů a éterické oleje mohou zvyšovat fotosenzitivitu, při pobytu na slunci tak riskujete vznik pigmentových skvrn. Parfém si proto stříkejte jen na místa, která nebudou vystavena slunečním paprskům. A které éterické oleje patří v kombinaci se sluníčkem k těm nejvíce rizikovým? Bergamot, grapefruit, citron, limetka, mandarinka a pomeranč.

Hydratujte pokožku zevnitř

Pro krásnou pokožku je důležitý i pitný režim. A v létě to platí dvojnásob. V jednom z minulých článků jsme se věnovali tomu, kolik tekutin byste za den měli vypít. Vysoký obsah vody najdete i v melounech, které se k letní atmosféře výborně hodí. Pokožce v létě svědčí také zvýšený příjem betakarotenu, najdete ho třeba v mrkvi, meruňkách, rajčatech, červené paprice, mangu, nektarinkách, broskvích, špenátu, brokolici, hrachu či kapustě.

 

Pozn. Webové stránky Moliklub.cz se zaměřují na problematiku inkontinence a snaží se poskytnout ucelené informace v této oblasti. Je nutné zdůraznit, že obsah stránek nenahrazuje lékařskou péči a neměl by být chápán jako diagnostický nástroj či léčebný plán. Doporučujeme, aby každá osoba se zdravotními problémy nejprve vyhledala pomoc u svého lékaře. Odborník dokáže posoudit situaci, provést správné vyšetření a navrhnout odpovídající léčbu. Naše články slouží k informování a vzdělávání veřejnosti, nikoli k diagnostice či léčbě konkrétních zdravotních stavů. Je důležité mít na paměti, že každý případ inkontinence je individuální a vyžaduje individuální přístup od odborníka. Děkujeme za pochopení.
 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

26. srpen 2021

Související články

Cestování s inkontinencí

Základem je správný výběr inkontinenčních pomůcek Pro pohodlné cestování s inkontinencí je velmi důležitý výběr těch správných pomůcek. Neměli byste ho podceňovat ani u lehké inkontinence. Ženy často používají…

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání