Jak se vyrábí absorpční pomůcky MoliCare

  • Přečteno 470x
  • 22. březen 2020

Inkontinenční pomůcky MoliCare patří pod společnost Hartmann, která má za sebou již 200 let zkušeností s výrobou zdravotnických potřeb. Logo značky s modrým oválem je známé po celém světě a přináší záruku kvality a neustálého vývoje. Zajímá vás, kde a z čeho vyrábí absorpční pomůcky pro osoby s inkontinencí? 

758 lidí vám usnadňuje život s inkontinencí

Právě tolik zaměstnanců v současnosti pracuje ve výzkumu, výrobě a vývoji inkontinenčních pomůcek MoliCare. Vyrábí se v německých městech Brück, Herbrechtingen a v Lièpvreve ve Francii.

Od začátku výroby se absorpční pomůcky značně zdokonalily. Rychle a spolehlivě pohlcují moč, likvidují bakterie a neutralizují zápach. Inkontinenční pomůcky dnes také vypadají mnohem nenápadněji. Nové MoliCare Pants vypadají jako běžné spodní prádlo a současné moderní inkontinenční kalhotky při pohybu nešustí.

Tajemství superabsorpční vrstvy

Všechny inkontinenční vložky i kalhotky se skládají ze 3 vrstev:

1. Vrchní distribuční vrstva

Vyrábí se ze speciálních kroucených celulózových vláken, která rychle odvádí tekutinu do absorpčního jádra. Povrch, který je v kontaktu s pokožkou, zůstává stále suchý.

2. Absorpční vrstva

Prostřední vrstvu tvoří celulóza a superabsorbent. Tato vrstva má schopnost vázat tekutinu a neuvolní ji ani při tlaku. 1 gram superabsorbentu dokáže pohltit až 48 gramů tekutiny. 

3. Základní vrstva

Základní vrstva z čisté celulózy stabilizuje absorpční vrstvu. Díky tomu nehrozí prosáknutí tekutiny ani v náročných situacích.

Antibakteriální povrch likviduje až 99,9 % bakterií

Povrch inkontinenčních pomůcek má antibakteriální úpravu, při testech v laboratoři dokázal zlikvidovat 99,9999 % bakterií. Snižuje se tak riziko vzniku mykóz, vyrážek nebo opruzenin. S hygienou vám pomůže také speciální řada kosmetiky MoliCare pro čištění a ochranu pokožky.

Bez obav ze vzniku zápachu

Zcela čerstvá moč zdravého člověka bývá obvykle bez zápachu, ale již brzy se začnou její jednotlivé složky rozkládat a moč je nepříjemně cítit. S inkontinenčními pomůckami MoliCare nemusíte mít obavy ani ve společnosti, absorpční vrstva obsahuje složku Odour Neutralizer, která zápach spolehlivě pohltí.

Materiály šetrné k citlivé pokožce

Horní vrstva inkontinenčních vložek i kalhotek má neutrální pH 5,5, nedráždí ani citlivou pokožku a zachovává její přirozený kyselý ochranný plášť. Díky rychlému odvodu moči od pokožky ji zanechává v suchu a minimalizuje riziko zapaření a podráždění.

Při testování myslíme na reálné situace

Testování inkontinenčních pomůcek provádíme na figuríně, která rozměry i hmotností odpovídá reálné osobě. Únik moči se simuluje aplikací solného roztoku. Množství a frekvence vychází z lékařské literatury. 

Testování se provádí v různých polohách, aby se vyzkoušela spolehlivost vložek a kalhotek i při náročnějších situacích, jako je třeba otočení na bok. Díky tomuto testování se inkontinenční pomůcky neustále zdokonalují, abyste se na ně mohli spolehnout i při sportu a delším nošení.

Zjednodušte si péči o osobu s inkontinencí

Pečujete o osobu s inkontinencí? Řada užitečných vychytávek vám vaši práci usnadní. Indikátor vlhkosti na inkontinenčních kalhotkách vás upozorní na to, kdy je správný čas na jejich výměnu.

Voděodolné postranní pásky brání protečení tekutiny, i když pacient leží na boku. Lepítka zalepovacích inkontinenčních kalhotek lze použít opakovaně, výborně drží a nelepí se na rukavice.

Péči vám ulehčí také ochranné podložky, které chrání matraci a lůžkoviny před znečištěním. 
 

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

© 2023 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví