Jak na hygienu a očistu celého těla na lůžku?

Jak na hygienu a očistu celého těla na lůžku?

První z několika důležitých činností, které jsou nezbytné při péči o ležícího pacienta je hygiena a očista celého těla. Jak ale na ni, když nemůžeme s naším blízkým pravidelně do sprchy či vany? Ničeho se nebojte, důkladnou hygienu lze provést snadno i na lůžku.

Základní i intimní hygiena muže či ženy na lůžku

Podívejte se na naše instruktážní video, na kterém vám zdravotní sestra Eva ukáže, jak správně postupovat při hygieně na lůžku. Také vám poradí, jaké pomůcky k tomu budete potřebovat. Existuje několik šikovných pomocníků, kteří vám hygienu na lůžku usnadní a urychlí.  Jsou to mycí žínky, čisticí ubrousky, čisticí pěna nebo ochranný krém se zinkem MoliCare Skin.

 

 

Díky přípravkům řady MoliCare Skin můžete provádět hygienu bez používání vody a dráždivých mýdel, které mohou pokožku vysušovat. Kosmetiku MoliCare Skin jsme vyvinuli přímo pro citlivou a inkontinencí namáhanou pokožku, je dermatologicky testovaná, udržuje přirozené pH 5,5 a zároveň pokožku vyživuje.

Po přebalení nezapomeňte na pečující kosmetiku proti opruzeninám

Výživa pokožky je také velmi důležitá. Zejména u ležícího pacienta znamená prevenci proti vzniku proleženin, dermatitid a dalších kožních komplikací, které jsou pro pacienta velmi bolestivé a pro vás náročné na následnou léčbu. 

  • Jako prevenci vzniku proleženin můžete použít ochrannou pěnu MoliCare Skin. 
  • K výživě a hydrataci celého těla pak použijte tělové mléko MoliCare Skin, které působí hluboko v pokožce a pomáhá její regeneraci.

Je vám něco nejasné? Napište nám, nebo zavolejte

Pomohlo vám naše video? Máte k němu doplňující otázky? Neváhejte nám napsat, nebo zavolat. Můžete se na nás obrátit ať už v sekci Poradna, nebo na info@moliklub.cz. Připravena je pro vás i bezplatná infolinka 800 100 150. Těšíme se na vaše reakce.
 

Váš Moliklub

 

 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

6. květen 2019

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání