Únik moči v těhotenství

není neobvyklý zažije jej 3/4 českých maminek. Nejste v tom sama.

Většina případů nekontrolovaného úniku moči z močového měchýře vzniká následkem poruchy „uzavřeného aparátu“ močového měchýře včetně ochabnutí svalů pánevního dna a močové trubice. K tomu dochází zpravidla v důsledku těžkých a opakujících se porodů. Příčinou může být i dlouhodobá tělesná námaha. Na vzniku inkontinence se podílí také obezita.

Víte, že menstruační vložky nemohou plnohodnotně nahradit vložky určené pro únik moči? Přečtěte si o hlavních rozdílech mezi běžnou a inkontinenční vložkou a podnikněte 3 následující kroky.

Jak postupovat při zjištění úniku moči?

Jakmile žena zjistí, že má problémy s udržením moči, je nutné, aby co nejdříve vyhledala lékaře. Je vhodné se souběžně obrátit na praktického lékaře a gynekologa. Porucha udržení moči může být jedním z prvních projevů vážného onemocnění, které je třeba řešit prvotně. Mohou to být například infekce močových cest, cukrovka nebo některé z neurologických onemocnění. Po léčbě těchto stavů může dojít k vymizení nebo částečnému zlepšení poruchy udržení moči.

Včasná návštěva lékaře a stanovení příčiny obtíží tak umožní zahájit odpovídající léčbu.

Jak na močovou inkontinenci?

Přečtěte si více o různých druzích močové inkontinence, nebo vyzkoušejte vzorky zdarma. Jakmile by vám byl nějaký pojem nejasný, mrkněte do naší přehledné encyklopedie inkontinence.

Jak řešit inkontinenci v těhotenství?


Navštivte odborníka, který vám doporučí léčbu

Jen odborný lékař může přesně stanovit léčbu a předepsat pomůcky zdarma.


Procvičujte svaly pánevního dna

Tzv. Kegelovy cviky posílí svěrač a pánevní dno, omezují tak únik moči.


Používejte vhodné pomůcky

Obyčejné vložky nestačí. Jen správné inkontinenční pomůcky vám zajistí spolehlivou ochranu. Předepsat vám je může váš lékař.

Nahoru

Menu
Vyhledávaní

© 2020 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví