Nemoci, zranění a chronické obtíže

Dalšími příčinami inkontinence mohou být nemoci, zranění a chronické obtíže jako jsou:

Záněty

Trpíte-li inkontinencí, je u vás riziko zánětu močového měchýře nebo jiných částí močových cest vyšší. Zánět dráždí váš močový měchýř a to může způsobovat inkontinenci. Více informací se dozvíte zde.

Cukrovka

Příčinou inkontinence může být i cukrovka. Lidé trpící cukrovkou totiž mají v moči glukózu, kterou tam zdraví jedinci nemají. Glukóza je živnou půdou pro bakterie, které mohou způsobovat infekce močových cest. Tato infekce potom jak jsme se již výše zmínili dráždí močový měchýř a způsobuje neustálé nucení vymočit se. Důsledkem dlouhodobě zvýšené hladiny cukru v krvi se také mohou poškodit nervy, které mají vliv na močení a tím může vzniknout inkontinence.

Roztroušená skleróza

Stejně jako u cukrovky, i roztroušená skleróza může poškodit nervy, které vysílají mozku informaci o potřebě na močení. V důsledku toho nedojde k vyprázdnění močového měchýře a může tak docházet k samovolnému úniku moči.

Zvětšení prostaty u můžu

Zvětšená prostata může mít za následek potřebu častého močení, například i několikrát za noc. Někdy tato potřeba může být tak silná, že vyústí v inkontinenci. Více se dočtete zde.

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání