Jak nakrmit imobilního pacienta na lůžku?

Jak nakrmit imobilního pacienta na lůžku?

Určitě byste byli nejradši, kdyby celá vaše rodina mohla jíst pohromadě u jednoho stolu. Ne vždy to ale zdravotní stav vašeho blízkého umožňuje. Podívejte se, jak v takovémto případě bezpečně podávat jídlo i na lůžku.

Správná poloha v polosedě je základ

Nejdůležitější je dostat vašeho blízkého do polosedu se vzpřímenou hlavou, aby mu bylo u jídla pohodlně a zároveň se jídlo nedostalo jinam, než má. Před tím, než začnete s vaším blízkým manipulovat, připravte si k posteli vše potřebné – více polštářů různých velikostí, nebo složenou peřinu. Bude se vám hodit mít vše snadno a rychle po ruce.

 

 

TIP: Kromě správné polohy je důležitá i ochrana oblečení a ložního prádla, k tomu vám snadno poslouží jednorázové ochranné bryndáky, které zachytí kousky jídla, nepropustí tekutiny a vy po krmení nemusíte nic prát.

Je vám něco nejasného? Napište nám, nebo zavolejte

Pokud vám bude cokoliv nejasné, neváhejte se na nás obrátit v sekci Poradna, na info@moliklub.cz, nebo na bezplatné infolince 800 100 150. Těšíme se na vaše reakce.

Váš Moliklub
 

15. červenec 2019

Související články

Přesun pacienta z postele na vozík

V předchozích videích ze seriálu o péči o imobilního pacienta jsme si ukázali, jak pečovat o blízkého na lůžku. Jsou ale chvíle, kdy potřebujete pacienta přesunout na židli, nebo invalidní vozík. Pokud je to pro …

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání