Jak na přebalování ležícího pacienta?

Jak na přebalování ležícího pacienta?

Další z naší série videí s tipy na péči o imobilního pacienta se věnuje tomu, jak vyměnit absorpční pomůcku u inkontinentní osoby tak, abyste zbytečně nenamáhali ani sebe, ani pacienta.

Přebalování s plenkami pro dospělé

Možná již máte zkušenosti s přebalováním malých miminek, ale určitě se shodneme, že přebalit dospělého je něco úplně jiného. Možná s touto činností stále zápasíte, bolí vás z ní záda a jste vyčerpaní. Ale takto to být vůbec nemusí. Naše zkušená zdravotní sestra Eva vám ukáže, jak na to. Když se budete řídit jejími radami, ušetříte svá záda a také předejdete možným komplikacím a infekcím u svého blízkého.

Důležitá je příprava

Abyste si práci co nejvíce usnadnili, nepodceňujte přípravu lůžka, pomůcek a přebalovaného. Z lůžka odstraňte vše přebytečné, co by vám mohlo překážet. Po ruce si nachystejte kosmetiku a inkontinenční pomůcky, ať nemusíte odbíhat a celý proces tak prodlužovat. Bude to pohodlnější jak pro vás, tak pro pacienta.

Intimní hygiena a nová inkontinenční pomůcka

Po odstranění použité pleny je důležité provést důkladnou hygienu intimních partií včetně nanesení ochranného krému. To jsme vám ukazovali v předchozím videu. Jen tak zamezíte vzniku dermatitid a nepříjemných zdravotních komplikací.

Správně aplikovaná pomůcka neproteče

Pokud se vám stává, že se váš blízký promočí až na lůžkoviny, je to jistě nepříjemné a vám to přidělává práci. Tomu se dá snadno předejít, když budete následovat instrukce ve videu. Pomůcky při inkontinenci mají vysokou a rychlou absorpční schopnost, a pokud jsou správně aplikovány, pacient zůstává v suchu a nedochází k úniku moči mimo plenku. Jako pojistku můžete použít absorpční podložky pro inkontinentní.

TIP: Nezapomeňte, že když pacient leží na boku, je velmi důležité aplikovat pomůcku zpředu dozadu, nikdy ne naopak! Při opačné aplikaci můžete způsobit vašemu blízkému zánět močových cest. Více se už dozvíte ve videu.

Je vám něco nejasné? Napište nám, nebo zavolejte

Pomohlo vám naše video? Máte k němu doplňující otázky? Neváhejte nám napsat, nebo zavolat. Můžete se na nás obrátit v sekci Poradna, nebo na info@moliklub.cz nebo na bezplatné infolince 800 100 150. Těšíme se na vaše reakce.

Váš Moliklub

 

Pozn. Webové stránky Moliklub.cz se zaměřují na problematiku inkontinence a snaží se poskytnout ucelené informace v této oblasti. Je nutné zdůraznit, že obsah stránek nenahrazuje lékařskou péči a neměl by být chápán jako diagnostický nástroj či léčebný plán. Doporučujeme, aby každá osoba se zdravotními problémy nejprve vyhledala pomoc u svého lékaře. Odborník dokáže posoudit situaci, provést správné vyšetření a navrhnout odpovídající léčbu. Naše články slouží k informování a vzdělávání veřejnosti, nikoli k diagnostice či léčbě konkrétních zdravotních stavů. Je důležité mít na paměti, že každý případ inkontinence je individuální a vyžaduje individuální přístup od odborníka. Děkujeme za pochopení.
 
* Obsah tohoto webu je v souladu se zákonem č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy.
 
Společnost HARTMANN je výrobce inkontinenčních potřeb značky MoliCare. Přehled sortimentu, který nabízíme, najdete na našem e-shopu
 

12. červen 2019

Související články

Zatím žádné odpovědi

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání