Intimní hygiena a péče o pokožku při inkontinenci

Pokožka při inkontinenci je vystavena velké zátěži. Pečujte o ni s citem. Při častém kontaktu pokožky s agresivními látkami v moči nebo stolici pokožka velice trpí. Chránit ji můžete kvalitní kosmetikou pro pokožku zatíženou inkontinencí.

Více o péči o pokožku v příručce Chci zůstat doma

Příručka zdarma

Jak pečovat o pokožku při inkontinenci

Pokožka inkontinentního člověka je často vystavena působení amoniaku (který má vyšší PH než pokožka) a dalších látek, které jsou obsaženy v moči nebo stolici. Při nesprávné nebo nedostatečné péči trpí pokožka opruzeninami, dermatitidou nebo proleženinami. K péči o ni je vhodné používat čisticí pěny a ubrousky, které omezí časté namáčení (například při sprchování) a tím narušování ochranného filmu pokožky. Pokožku nezapomeňte ošetřit ochranným krémem.

Jak pomůcky vybírat

Speciální kosmetické pomůcky je vhodné používat při každé výměně inkontinenčních pomůcek. Kvalitní čisticí pěna by měla mít PH do 5,5 a mít jemné složení určené pro zralou pokožku. Ubrousky a vlhčené utěrky se používají přímo na tělo bez použití vody, a jsou určeny přímo seniorům. Ochranné kožní krémy vybírejte ty, které jsou určeny na pokožku při inkontinenci, nesnižují absorpci inkontinenčních pomůcek a pomáhají chránit před látkami obsaženými v moči a stolici. Ideální složení je takové, které je obohaceno o protizánětlivý zinek.

Profesionální kosmetika MoliCare Skin

Chcete se zdarma poradit s odborníky? Odborná poradna

Nahoru

Menu
Vyhledávaní

© 2019 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví