Urgentní inkontinence

Náhlé nutkání – nestihnu dojít na toaletu

Urgentní inkontinence je porucha udržení moči způsobená mimovolným stahem svaloviny močového měchýře. Únik moči je doprovázen nezvladatelným pocitem nucení na močení. Příčinou urgentní inkontinence bývá infekce močových cest nebo „močové kamínky“. Urgentní inkontinence může být také původním příznakem některých onemocnění nervového systému.

Přečtěte si více o hyperaktivním močovém měchýři v magazínu Moliklubu.

Příčiny urgentní inkontinence

Křečovité stahy svalstva močového měchýře způsobují náhlý a neovladatelný únik moči. Stahy jsou často následkem přílišné vzruchovosti svalstva močových stěn, které se vyprazdňují i při nepatrných vzruších. Často jsou ale spojeny i se záněty nebo kamínky a nádory v močových cestách.

Projevy urgentního typu inkontinence

Urgentní inkontinenci provází nutkání na močení doplněné menšími až většími objemy úniku moči.

Způsoby řešení

  1. Navštivte odborníka, který vám doporučí léčbu - pouze odborný lékař dokáže přesně stanovit míru inkontinence, následnou léčbu a předepsat pomůcky zdarma.
  2. Omezte močopudné potraviny a tekutiny - omezením těchto produktů (meloun, káva, alkohol) snížíte riziko náhlého a urgentního úniku moči.
  3. Používejte vhodné inkontinenční pomůcky - běžné vložky nestačí. Jen správné inkontinenční pomůcky zajistí spolehlivou ochranu při úniku moči. Může vám je předepsat lékař, ale zakoupíte je i volně v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb.

Doporučené pomůcky - vyzkoušejte vybrané produkty ZDARMA

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání