Inkontinence z přetékání

Nestihnu dojít na toaletu, ale nemám pocit naléhavosti

Paradoxní inkontinence moči je porucha udržení moči, pro kterou je typické vůlí nezvladatelné pomočování při plném močovém měchýři. Jedná se o takzvané „přetékání“. Stav může, ale nemusí doprovázet pocit plného močového měchýře.Trvalý nebo dočasný únik moči způsobuje neprůchodnost močové trubice nebo její nervové poškození. Kapky moči přitom v různém množství samovolně odtékají z přeplněného močového měchýře. Příčinou paradoxní inkontinence bývají například cévní mozkové příhody, poranění mozku a míchy nebé cévní a degenerativní onemocnění míchy a kořenů míšních. Často také postihuje osoby s cukrovkou.

Přečtěte si více o různých druzích inkontinence. Jakmile by vám byl nějaký pojem nejasný, mrkněte do naší přehledné encyklopedie inkontinence.

Příčiny inkontinence z přetékání

  • Nervové poškozeni - poranění mozku a míchy
  • Vyhřezlé ploténky
  • Roztroušená skleróza
  • Cukrovka
  • Zvětšená prostat u mužů

Projevy inkontinence z přetékání

Po dosažení a překonání objemu močového měchýře (asi 500 ml) nastává spontánní přetékání jeho obsahu. Zároveň hrozí riziko akutní retence (zadržení) moči, při kterém není pacient schopen se vůbec vymočit. Jedná se přitom o velmi bolestivou záležitost, která vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Způsoby řešení tohoto typu inkontinence

  • Navštivte odborníka, který vám doporučí léčbu - pouze odborný lékař dokáže přesně stanovit míru inkontinence, léčbu a předepsat vhodné pomůcky. Léčba probíhá buď medikamenty, nebo chirurgickým zákrokem.
  • Používejte vhodné absorpční pomůcky - běžné vložky nestačí. Jen správné inkontinenční pomůcky zajistí spolehlivou ochranu při úniku moči. Může vám je předepsat lékař, ale zakoupíte je i volně v lékárnách a prodejnách zdravotnických potřeb.

Doporučené pomůcky - vyzkoušejte vybrané produkty ZDARMA

Nahoru

Pomáhá. Pečuje. Chrání