VAŠE PŘÍBĚHY JSOU NEJCENNĚJŠÍ, příběh paní Marcely

  • Přečteno 58x
  • 2. říjen 2017

Inkontinence není problém jen osob ve vyšším věku, potkat mohou kohokoliv z nás. Kromě genetiky hraje svou roli i míra ochabnutí svalů pánevního dna. Inkontinence ovšem může vzniknout také jako důsledek operace či úrazu. Stejně tomu bylo i u Marcely Pechové, která se nám svěřila se svým příběhem.

Paní Marcela se s únikem moči poprvé setkala před pěti lety, kdy musela z důvodu častého a silného menstruačního krvácení a cyst na vaječnících podstoupit hysterektomii neboli chirurgické odstranění dělohy. Hojení po operaci probíhalo bez větších obtíží, ale následky chirurgického zákroku s sebou přinesly nepříjemnosti ve formě předčasné menopauzy a inkontinence.

„Lékař mi sdělil, že mě i přes perfektně provedenou operaci potkal pokles pánevního dna a že je to velice častý jev. Proto mi doporučil cvičení na jeho posílení. Vyzbrojena letáčkem jsem se snažila, až ze mě pot lil, ale mé obtíže to pouze zmírnilo. Mé úniky nejsou neustálé, ani moc silné, přesto jsou obtěžující a přicházejí v tu nejméně vhodnou chvíli. Při tanci, při dlouhém sezení v kině či divadle, při dlouhé procházce, při nachlazení, či náhlém zakašlání nebo smíchu. S manželem občas pořádáme několikakilometrové túry, často jezdíme na motorce, při čemž se tyto problémy objevují výrazněji,“ říká paní Marcela a dodává: „Moje obtíže jsou vyvolávány jak stavem po operaci, tak i psychikou, např. strachem z toho, kde najdu toaletu. Hodně mi pomáhá, a i uklidňuje, používání vložek MoliMed. Dostala jsem vzorek, který jsem vyzkoušela a už jsem u této značky zůstala. Vložky si kupuji každý měsíc sama, zatím mi je žádný lékař na předpis na pomůcky nenabídl. Používám vložky MoliMed Midi a Maxi pro běžný den, MoliForm Normal (jen pro doma v případě silného nachlazení) a MoliMed Micro pro společenské události (kino, divadlo, návštěva, ples). MoliMed vložky mi vyhovovaly hned napoprvé, takže jsem ani neměla potřebu zkoušet jiné značky. Mé potíže sice nevyléčí, ale pomáhají mi být si jistější a dělat věci, které mám ráda.“

Inkontinenci je možné správně zvoleným postupem zmírnit, či dokonce zcela odstranit. Prvním krokem je přijmout svůj problém a pohovořit o něm s odborníkem, který může zjistit jeho příčinu, zahájit efektivní léčbu a nabídnout adekvátní řešení.

Ostatním lidem, které trápí inkontinence, bych doporučila, aby se o všem informovali, aby mluvili s lékařem, se svou rodinou, se svými kamarádkami, protože je to naprosto normální, přirozená věc. A hlavně, aby si užíval každý den svého života naplno,“ vzkazuje Marcela.

Příběh paní Marcely můžete shlédnout zde:

pribeh_pani_marcely.jpg

Zatím žádné komentáře

Začít sledovat Pokud někdo přidá nový komentář, pošleme vám upozornění.

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní členové Moliklubu

Nahoru

Menu

© 2017 HARTMANN-RICO a. s. O krok dál pro zdraví